Socjalizacja szczeniaka

3 Beträge / 0 new
Letzter Beitrag
Bild des Benutzers admin
Offline
Beigetreten: 07/21/2002
Beiträge: 539
Socjalizacja szczeniaka

Proszę komentować artykuł tutaj:

Please comment the article here:

Bitte schreiben Sie hier den Kommentar zum Artikel:

Bild des Benutzers Gaga
Offline
Beigetreten: 11/22/2005
Beiträge: 446
Socjalizacja szczeniaka

ja bym dodała jeszcze, że należy aktywnie włączyć się w proces tej nauki i być wsparciem dla naszego psa. Nie ciągnąć na siłę do "strasznego" zjawiska na ulicy jeśli już nasz szczeniak uznał, że ów przedmiot jest straszn (nie upierać się"popatrz, to nie jest straszne"). Wyrobić w sobie nawyk jakiegoś uspokajającego hasła typu "wszystko ok", które rzucamy spokojnie mijając coś niepokojącego (owo coś ignorujemy, idziemy spokojnie dalej i dokładamy uspokojenie). Jednym słowem: budujemy z siebie opokę dla psa, tak aby uznał, że to my zarządzamy jego otoczeniem i sprawiamy, że przy nas jest bezpiecznie.
I moje ulubione: uczymy się dystansu naszego psa, tzn jaka odległość jest komfortowa, jaka wprowadza stres i przy poznawaniu nowych zjawisk, operujemy tym dystansem (pomaga przy psach, z większymi problemami).

Bild des Benutzers Margo
Offline
Beigetreten: 12/14/2010
Beiträge: 3287
Socjalizacja szczeniaka

[quote:f2d0455233="Gaga"]ja bym dodała jeszcze, że należy aktywnie włączyć się w proces tej nauki i być wsparciem dla naszego psa. Nie ciągnąć na siłę do "strasznego" zjawiska na ulicy jeśli już nasz szczeniak uznał, że ów przedmiot jest straszn (nie upierać się"popatrz, to nie jest straszne").

To w sumie jedna z wazniejszych rzeczy, bo zmuszanie psa do czegos czego sie boi moze sie skonczyc niezlym urazem... Stare
Ale to chcialam zostawic jako wstep do osobnego artykulu o "odkrecaniu" (odczulaniu) psa... Tongue

Anmelden oder Registrieren um Kommentare zu schreiben