Historia hodowli

Dlaczego właśnie wilczaki...

Nasza przygoda z wilczakami zaczęła się w roku 1996, gdy na wystawie w Lipsku po raz pierwszy miałam okazję zobaczyć psa tej rasy. Zrobił na mnie ogromne wrażenie: szedł koło swojego pana, dumny, nie zwracający uwagi na inne psy, ale przykuwający uwagę każdego, koło kogo przeszedł. Jednak uroda to nie wszystko (w tym czasie fascynowały mnie rasy użytkowe z pierwszej grupy FCI i nie dałabym się przekonać do zakupu psa, który nie nadawałby się do szkolenia). Rozpoczęłam poszukiwania wszystkich dostępnych materiałów.

O nas

"Z Peronówki" to pierwsza polska hodowla czechosłowackich wilczaków, którą prowadzimy wraz z bratem Przemkiem. To właśnie u nas 26. listopada 2002 przyszedł na świat pierwszy miot tej rasy w Polsce.

2007.03.20 - 10. miot w hodowli - czas na podsumowanie

Kilka tygodni temu na świat przyszły szczeniaczki Jolki. Pojawienie się miotu na literę "J", czyli 10. w historii naszej hodowli jest chyba najlepszą okazją do dokonania małej "inwentaryzacji" osiągnięć psiaków od nas. W końcu najstarsze będą w tym roku obchodzić swoje 5. urodziny, a założycielka rodu, Jolka, może się już pochwalić pokaźną gromadką wnuczków i prawnuczków Wink