Selekcja

Z Peronówki - amatorska hodowla psów.
Słowo "amatorska" hodowla psów oznacza, że wilczaki nie są naszym źródłem utrzymania. Mamy stałe prace i nie musimy zarabiać na hodowli psów - CzW są rzeczywiście wyłącznie naszym hobby. Ponieważ nie musimy wszystkiego kalkulować tak, "aby zawsze był zysk, aby się opłacało" możemy robić o wiele więcej niż inni hodowcy - możemy kryć swoje suki tylko najlepszymi przedstawicielami tej rasy. Dzięki charakterowi naszej pracy możemy sobie pozwolić, by spędzić tydzień czasu za granicą i użyć rzeczywiście doskonałego osobnika, a nie pierwszego lepszego psa z sąsiedztwa. Możemy pokazywać nasze psy na najważniejszych wystawach, uczestniczyć w najważniejszych obozach szkoleniowych, szczeniętom poświęcić masę uwagi i zapewnić psom to co najlepsze....

Psy hodowlane
Psy, które posiadamy nie trafiły do nas przypadkowo. Zawsze poprzedzaliśmy swój wybór dokładnym przemyśleniem, zwracając uwagę głównie na charakter, zdrowie i odpowiednią bazę genetyczną, nie zapominając jednak o eksterierze. Znamy pochodzenie każdego z naszych psów aż do korzeni, czyli do krzyżówek owczarka z wilkiem.
więcej

Ilość
Co prawda nie mamy u siebie stada wilczaków, nie możemy "poszczycić" się klatkami z dwudziestoma sukami hodowlanymi. I dobrze.... Trzymamy tyle psów, ilu możemy poświęcić nasz czas. Każdy z nich jest przez nas specjalnie traktowany z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb. Zawsze mamy na uwadze, aby mieć wystarczającą ilość czasu dla każdego z nich....
więcej

Charakter
Bardzo ważny jest dla nas charakter - nawet najpiękniejszy pies traci na blasku, gdy jego zachowanie uniemożliwia przebywanie z nim. Jaką wartość ma pies kulący się ze strachu, gdy usłyszy słaby szmer...?
Dlatego nie ograniczamy się do odpowiedniego doboru i prawidłowej socjalizacji. Każdy CzW jest ciągle trenowany w kierunku odpowiednim dla jego charakteru: posłuszeństwo, obrona, stróżowanie, czy tropienie.
więcej

Zdrowie
Najwspanialszą rzeczą jest możliwość cieszenia się obecnością zdrowego psa przez długie lata. W tym pomaga nam sama charakterystyka rasy: CzW należą do psów zdrowych (obce są im typowe dla innych ras przypadłości) oraz długowiecznych (co wyróżnia je od innych dużych psich ras). By to nie uległo zmianie, przed dopuszczeniem do chowu przeprowadzamy wszystkie możliwe badania oraz najważniejsze; wszystkie są prześwietlane w celu wykrycia dysplazji stawów biodrowych i łokciowych.
więcej

Przeglądy hodowlane
Należą one w Polsce już do przeszłości - wszystko co jest potrzebne by dostać status reproduktora/suki hodowlanej to ukończenie 18 miesięcy i uzyskanie 3 ocen doskonałych (dla psa) lub bardzo dobrych (dla suki). Nie ma się co oszukiwać: wymagania te spełnia każdy CzW w Polsce, gdzie nie ma jeszcze dużej konkurencji na ringach.
Czym różnią się więc nasze psy? Zaliczonym czeskim przeglądem hodowlanym i uzyskanymi prawami hodowlanymi od klubu hodowców CzW w Czechach. W naszej hodowli znajduje się pierwszy polski pies i pierwsza suka, które spełniły wszystkie warunki stawiane przez ten klub i pomyślnie przeszły bonitacje.
więcej

Wystawy
W tym wypadku nie ma co ukrywać: jesteśmy nałogowcami. Wprawdzie jest to część naszej pracy (robienie zdjęć na wystawach i pisanie reportaży), ale stanowi to głównie pretekst do zaprezentowania naszych psów i żadne miejsce nie jest dla nas za daleko. Całe szczęście, że psy podzielają nasz entuzjazm i już na widok pakowanych ringówek zaczynają przygotowania do wyjazdu.
To czyni je nie do pobicia w kategoriach "Najbardziej utytułowany pies roku" czy "Pies z największymi osiągnięciami". Oczywiście nie zawsze ilość idzie w parze z jakością, ale nie w tym wypadku: z sukcesem prezentujemy nasze psy na wystawach klubowych i specjalnych w Polsce, Słowacji, Czechach i Niemczech...
więcej

Odpowiedzi